Loading

Tapu Tercümanı

Tapu Tercümanı

Tapu tercümanı Profesyonellik şart koşulan tapu tercümelerinde uzman bilirkişi ve adli yeminli tercümanlarla birlikte çalışmanız gerekmektedir. Biz Vega Bakırköy Tercüme Ofisi olarak siz değerli misafirlerimizin en önemli işi olarak gördüğümüz tapu tercümelerinde sizlere tam profesyonel hizmet sağlıyoruz. Kişiler gayrimenkul (ev, arsa, taşınmaz) alışı yahut satışı için tapu dairelerine başvurmak zorundadırlar. Alım yahut satım yapan kişilerden bir tanesi Türkçe bilmiyorsa veya  okuma yazma kısmında eksiklikleri var ise , tapu müdürlüğündeki sorumlu kişi şahıslara tercüman gerektiğini iletir, bu evreden sonra Vega Yeminli Bakırköy Tercüme Bürosu olarak sizlerin talepleri doğrultusunda tapu tercümesi için Tapu Tercümanımızı istediğiniz şehir ilçe için koordine ediyor ardından , alanında uzman bilirkişi ve adli yeminli tercümanımızı bulunduğunuz tapu müdürlüğüne yönlendiriyoruz.

Tapu Tercümanı

Tapu tercümanı, tapu ve diğer taşınmaz mal belgelerinin yabancı dillere tercümesini yapan kişidir. Bu tercümanlar, hem hukuki hem de gayrimenkul sektörüne hakim olmalı ve her iki alandaki terminolojiyi de doğru bir şekilde kullanabilmelidir.

Tapu Tercümanının Görevleri:

  • Tapu ve diğer taşınmaz mal belgelerini doğru ve eksiksiz bir şekilde çevirmek
  • Çeviride kullanılan terimlerin yasalara ve yönetmeliklere uygun olmasını sağlamak
  • Çevirinin dilbilgisi ve imla kurallarına uygun olmasını sağlamak
  • Çevirinin format ve mizanpajının korunmasını sağlamak
  • Gerekirse yeminli tercüman tarafından onay

Tapu Tercümanı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

  • Tercümanın yeminli tercüman olup olmadığı
  • Tercümanın tapu ve gayrimenkul sektöründe deneyimi
  • Tercümanın kullandığı terimlerin güncel ve yasalara uygun olması
  • Tercümenin teslim süresi
  • Tercümenin fiyatı

Tapu Tercümanlığı Fiyatları:

Tapu tercümanlığı fiyatları, metnin uzunluğu, karmaşıklığı, dili, teslim süresi gibi faktörlere göre değişiklik gösterir. Fiyat teklifi almak için lütfen metninizi ve projenizle ilgili detayları bize iletin.

Tapu Müdürlüklerinde alım veya satım yapacak şahıslardan biri yabancı ise aşağıdaki evrakları kesinlikle yanında bulundurmalıdır:

1-PASAPORT VE PASAPORT TERCÜMESİ (GÜNCEL)

2- VERGİ KİMLİK NUMARASI ( Veya oturum izni )Bütün Dünya ülkelerinin pasaportlarını 5 dakika içerisinde Bakırköy Tercüme Ofisimizde tercüme ettirip 3 dakika yürüme mesafesinde olan Bakırköy 1. Noterliğinde noter onayı yaptırabilirsiniz. Eğer kendiniz gelebilme imkanı yok ise sizlerin isteği doğrultusunda pasaportunuzu bizlere online gönderebilirsiniz ardından bizler talebiniz doğrultusunda tercümeden hemen sonra evrağınızı noter yapıp bulunduğunuz bölgeye ivedilikle anlaşmalı olduğumuz motor-kuryeler vasıtası ile ulaştırabiliriz.

 

Tapu Tercümesi Alanında Tercih Biziz

Tapu ve diğer konularda tercümelerinizin en ekonomik, en doğru ve en hızlı şekilde sizlere ulaşmasını istiyorsanız Bakırköy yeminli tercüme bürosuna siz değerli misafirlerimizi bekliyoruz.  Tapu tercümesi alanında  en çok talep edilen  diller sırasıyla Arapça Tapu Tercümanı, Farsça Tapu Tercümanı, İngilizce Tapu Tercümanı, Almanca Tapu Tercümanı, Rusça Tapu tercümanı, İspanyolca Tapu Tercümanı, Azerice Tapu Tercümanı Çince Tapu Tercümanı olmaktadır. Bunun yanında talep doğrultusunda diğer tüm dillerde tapu tercümanları ile Vega Yeminli Bakırköy Tercüme Ofisi’nde siz değerli misafirlerimize hizmet vermekteyiz.  Siz değerli misafirlerimiz Vega Bakırköy Yeminli Tercüme Ofisimize 7/24 fiyat ve bilgi almak için ulaşabilirsiniz. Bakırköy Yeminli Tercüme Büromuz her dil ve alandan tercüme hizmeti vermektedir. Değerli misafirlerimiz bizlere www.vegatercume.com sitemizden 0539-856-88-25 ve 0212-660-47-43 numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Vega Bakırköy Tercüme Ofisi’ne ulaşmak için burayı tıklayarak iletişim kısmına gidebilir ya da harita üzerinden yol tarifi alabilirsiniz.

Tapu Tercümanı

Hemen Ara