Loading

Hukuki Tercüme

Hukuki Tercüme İşlemleri

Hukuki tercüme, makalelerin veya hukuki belgelerin çevirileri için sunulan hizmetlerden bir tanesidir. Hukuki tercümeler ülkeler arası işlemlerde, dosyalarda, davalarda, belgelerde, yabancı uyruklu bireylerin başvuru işlemlerinde, adli yazışmalarda ve buna benzer pek çok durumda gerekli olmaktadır. Çeviri hizmetlerinde kalite düzeyini belirleyen en mühim hizmetlerden biridir. İncirli Vega Tercüme Ofisi olarak siz kıymetli müşterilerimize bu alanda da en iyi hizmeti sunmaktayız. Tercümanın bir hukuki tercüme yapıp yapamayacağını anlayabilmeniz için gereksiniminiz olan çeviri hizmetini almadan önce çeviri işlemini yapacak tercüman hakkında daha önceden bu belgelere benzer çeviri yapıp yapmadığını ve bu çevirilerin sorunsuz bir şekilde sonuçlanıp sonuçlanmadığını öğrenmeniz ve yine tercümanın çeviri alanında olduğu kadar kanunlar ile ilgili bilgi sahibi olup olmadığını anlamanız gerekmektedir. Vega Bakırköy tercüme bürosu olarak üzerine basarak belirtmek isteriz ki  Aksi bir durumda büyük sorunlar ile karşılaşmanız olasıdır.

bakırköy tercüme bürosu
Hukuki Çevirilerin Özellikleri

Tercümanın yapmış olduğu işin sahip olduğu hukuki sorumluluğun bilincinde olması gerekmektedir.
Tercüme yapılan belgenin ilgili dile birebir çevrilmesi gerekmektedir, yoruma yer verilmemelidir.
Çevirilerin tarafsız bir şekilde yapılması gerekmektedir.
Tercümede kullanılan sözcüklerin hukuki sözcükler olmasına özen gösterilmelidir.

Hukuki Tercümenin Kapsadığı Hizmetlerden Bazıları;

  • Boşanma kararına ait çeviriler,
  • Satım ve alım akdi tercümesi,
  • Kararname çevirisi,
  • Taahhütname çevirisi,
  • Genelde tercümesi vb.
Yabancı Mahkemelerden Gelen Hukuki Evraklar

Yurt dışındayken yaşamış olduğunuz herhangi bir hukuki süreçte, vatandaşlık hizmetlerinde, boşanma davalarında gereken bütün belgelerinizin tercümesi için İncirli Vega Tercüme  Büro’suna danışabilirsiniz. Bu tercümeler çok dikkat gerektiren ve oldukça hassas evraklardır. Bu nedenle uzun senelerdir bu alanda uzmanlaşmış yeminli tercümanlarımızla ve kazandığımız tecrübelerle size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Hukuki Tercüme Ücretleri?

Hukuki evrak tercümeleri oldukça özen gösterilmesi ve uzun zaman harcanması gereken tercümelerdir. Çevrilen içeriğe ve dile göre ücret farklılaşmaktadır. Bu nedenle sabit bir ücret yoktur. Sağlıklı bir ücret teklifi için Vega İncirli Tercüme büromuzu ziyaret ediniz. Eğer bizlere şehir dışından ulaşmak istiyorsanız whatsapp iletişim hattımızdan ya da mail adresimizden belgelerinizi bize iletebilir kısa bir süre içinde ücret teklifi alabilirsiniz. Büromuz Türkiye’nin her yerine online şekilde hizmet sunmaktadır. Bütün evraklarınız sizlere kargo aracılığı ile 2 iş günü içerisinde iletilmektedir.

Vega Bakırköy Tercüme Ofisi‘ne harita üzerinden ulaşıp yol tarifi almak için lütfen tıklayınız.

Hukuki Tercume Hukuki Tercüme

Hemen Ara