Loading

Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

Bakırköy Noter Onaylı Tercüme olarak birçok hizmeti profesyonel standartlarda sunmaktayız.

vegalogofavicon Bakırköy Noter Onaylı Tercüme

Bakırköy Noter Onaylı Tercüme Vega Tercümanlık Ofisi olarak uygun fiyatlı, güvenilir, hızlı ve kaliteli tercüme hizmetini sizlere sunmaktayız. 52 dilde yeminli tercüman kadromuzla siz değerli müşterilerimizin memnuniyeti için çalışmaktayız. Bizlerle çalışmak isterseniz mail ve telefon yolu ile bizlere anında ulaşabilir ya da Bakırköy Vega Noter Onaylı Tercüme ofisin de yer alan ofisimize misafir olabilirsiniz.

Sizlere sunduğumuz hizmetlerden bazıları şunlardır;

Noter Onaylı Tercüme

Yeminli tercümanlarca noterde yapılmış olan noter tasdik işlemi “Noter onaylı tercüme” şeklinde isimlendirilmektedir. Yaptırılmış olan evrakların noter yeminli tercüme olması için çeviri yaptırılan büronun anlaşmalı olduğu noterde onaylanması gerekmektedir. Bakırköy Noter Onaylı Tercüme ofisi olarak noter onayı işleminizi kolayca ilerletmekteyiz.

Apostil Tasdikli Çeviri

Apostil bir belgenin onay sistemi şeklinde tanımlanmaktadır. Belgenin geçerliliğini tasdik ederek başka ülkelerde de kullanılmasına imkan tanır. 1961 senesinde imzalanmış olan Lahey anlaşması ile kabul gören apostil işlemi bugün de kullanılmaktadır.

Pasaport Tercümesi

Pasaport tercümesi işlemi yabancı uyruklu ya da yurt dışında yaşayan kişilerle evlenmek isteyen kişilerden istenen ve yeminli tercümanlarca tercüme edilip ardından noterce onayı istenen tercüme türüdür.

Kimlik Tercümesi

Pasaport uluslararası geçerliliğe sahip bir belgeyken kimlik ülkemiz sınırlarında kullanılan ailemiz ve kendimiz ile alakalı nüfus bilgilerinin yer aldığı belge türüdür. Bu bağlamda bazı ülkeler pasaport tercümesinin yanında kimlik tercümesi de talep etmektedirler. Bakırköy Noter Onaylı Tercüme ofisi olarak kimlik çevirisi işleminizi kolayca ilerletmekteyiz.

Ehliyet Tercümesi

Ehliyetin tercüme ettirilmesinin sebebi, ehliyeti almış olduğumuz ülkenin haricinde araç kullanmamızı sağlamasıdır. Ülke dışında araç kullanmak belli bir süre ile kısıtlanmıştır. Uzun bir süre araç kullanacaksanız ehliyetinizin noter onaylı ve yeminli tercüme yaptırılarak yetkili makama ibraz edilmesi gerekmektedir. Ve yine yurt dışında yaşamını sürdüren vatandaşlarımızın Türkiye’ye kesin dönüş yapması durumunda da yurt dışında aldıkları ehliyetlerini noter onaylı tercüme ettirmesi ve emniyetten yeni ehliyet alması gerekmektedir. Bakırköy Noter Onaylı Tercüme ofisi olarak ehliyet tercümesi işleminizi kolayca ilerletmekteyiz.

Resmi Belge Çevirisi

Resmi belge çevirisi, yabancı bir ülkede yer alan kurumlar tarafından yine o ülkenin dilinde yazılmış olan evraktır. Devlet kurumlarından özel sektöre her alanda gereksinim duyulan ve günlük rutin işlerin belli bir düzende işlemesine destek olan yazılı unsurdur. Resmi belgenin tercüme edilebilmesi için belgenin yazılmış olduğu dili kullanan ülke ile ilgili bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Aksi bir durumda belgenin tercümesiyle alakalı pek çok problemle karşılaşılabilir. Bilhassa dillerden biriyle alakalı fikir sahibi olan bir müşterice onaylanması gerekmektedir. Tarih, isim vs. mühim içeriklerin onaylanmaması halinde iletildikleri kurumlarda işleme alınmadıkları bilinmektedir.

Hukuki Tercüme

Hukuki çeviri, ülkeler arasındaki işlemlerde, adli yazışmalarda, belgelerde, dosyalarda, davalarda ve yabancı uyruklu bireylerin yapacağı başvurularda vb. pek çok işlemde gerekli olmaktadır. Çeviri alanında kalite belirleyici unsurlardan biri de yapılan hukuki çevirilerdir. Bakırköy Vega Noter Onaylı Tercüme Bürosu bu alanda kaliteli ve uzman tercüman kadrosu ile çalışmalarını yürütmektedir.

Bakırköy Vega Noter Onaylı Tercüme Ofisi sizlere bu alanda en iyi hizmeti sunmaktadır. Bir tercümanın bir hukuki çeviri yapabilmesi için gerekli olan tercüme hizmetinin alınmadan evvel tercüme işlemini yapacak kişiyle ilgili daha önceden bu belgelere benzer çeviri yapmış olup olmadığını ve tercüme işlemini sorunsuz bir şekilde tamamlamış olup olmadığı konusunda bilgi almanız ve kanunlarla ilgili bilgi sahibi olup olmadığını öğrenmeniz gerekmektedir. Aksi bir durumda büyük sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Taahhütname çevirisi

Taahhütname gerçek kişiler için; bir şeyin teslimi, bir işin yapılması gibi hususlarda kişinin işin teslimi veya işin yapımını kendi ad, soy ad ve hesabına üstlenmiş olduğunu belirtmek için düzenlenen belgelerdir. Söz konusu şirket olduğundaysa taahhütnamenin içeriği farklılaşmakta ve değişik bir uygulama yapılmaktadır. Bakırköy Noter Onaylı Tercüme ofisi olarak taahhütname işleminizi kolayca ilerletmekteyiz.

Şartname çevirisi

Şartname; resmi bir kurumca satma, satın alma, yaptırma ve kiralama gibi işlemler ile alakalı şartları ve özellikleri gösteren sözleşme taslağı şeklinde tanımlanmaktadır.

Yazılı Tercüme

Şirketimiz 52 resmi dilde, alanında uzmanlaşmış tercüman ekibiyle güvenilir ve kaliteli noter onaylı tercüme hizmeti sunmaktadır. Şirketimiz öğrencilere ve kurumsal müşterilerimize hızlı teslimat, indirimli tercüme vb. avantajlar ile hizmet vermektedir. Kalitemizi ve güvenilirliğimizi alanda uzman kadromuz ve edindiğimiz deneyimlere borçluyuz. Bakırköy Noter Onaylı Tercüme ofisi olarak tüm yazılı tercüme işlemlerinizi kolayca ilerletmekteyiz.

Sözlü Tercüme

Sözlü tercüme uygulaması, tercüme bürosunun yabancı uyruklu bireylere noter önünde taahhütname, muvafakatname, vekaletname gibi işlemlerde belgenin içeriğini anlatarak ilgili işlemin noterde gereksinim duyulması durumunda da Mahkeme, Nikah ve Tapu huzurunda yapılması işlemidir.

Akademik Çeviri

Dünyada ve ülkemizde yüksek lisans, üniversite, lise vb. kurumlarda eğitim alan öğrenciler uzmanlaşmak istedikleri alanda pek çok çalışmaya gereksinim duymaktadır. Bazı zamanlarda da kendi kaynakları yetersiz kaldığında veya farklı bir kaynak kullanmak istediğinde de farklı dilde yazılmış olan dergi ve kitap benzeri tercümelere ihtiyaç duyabilirler. Bu durumda da alanında uzmanlaşmış tercüme kadrosuna sahip olan, kişinin kendi diline en iyi tercüme işlemini gerçekleştirecek olan tercüme bürosu aranmaktadır.

Katalog Tercümesi

Dergi, kitap, broşür ve katalog tercümeleri, itinayla çalışma gerektiren bir süreçtir. Bu süreç alanında uzman çalışma kadromuz tarafından güvenilir bir şekilde yürütülmektedir. Akademik alan, elektronik sektörü, reklam sektörü, otomotiv sektörü, inşaat sektörü, ve sağlık sektörü gibi pek çok alanda sizlere güvenilir hizmet sunmaktayız.

Detaylı bilgi almak için Bakırköy Noter Onaylı Tercüme Bürosu ile iletişime geçebilir ve Bakırköy Yeminli Tercümanlarımız hakkında bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ara