Loading

Sözlü Tercüme

Sözlü Tercüme Nedir?

Sözlü çeviri, tercüme ofislerinin yabancı uyruklu bireylere noterler huzurunda taahhütname, muvafakatname, vekaletname işlemlerinde belgenin içeriğini anlatması, ilgili işlemin Noterde, ihtiyaç halinde de Mahkeme, Nikah ve Tapu huzurunda gerçekleştirilmesidir.
Noter Onaylı Tercüme Bürosu olarak sizlere sunduğumuz hizmetlerden bir tanesi de sözlü tercüme hizmetidir. Sözlü tercüme işleminde en sık tercih edilen alanlar simultane ve ardıl tercümelerdir.

Ardıl Tercüme: Genellikle uluslararası toplantılarda kullanılmaktadır. Tercüman konuşmacının hemen yanında yer almakta ve konuşmacı cümlesini bitirdikten sonra tercüme etmektedir. Bakırköy Vega Tercüme Ofisi olarak sizlere bu hizmeti de en doğru şekilde sunmaktayız.

Simultane Tercüme: Bu türde tercüman bir kabinin içinde oturmaktadır. Mikrofon ve kulaklıktan faydalanarak konuşmacı tarafından söylenen sözleri anında çevirmekte ve konuşmacı ile aynı anda bitirmektedir. Simultane çevirinin kullanım alanları toplantılar, kongreler, konferanslar vs.

Yabancı konuklar işletmelerin iletişim hususunda en çok sıkıntı yaşadığı alanlardan biridir. Misafirlerin karşılanması ve onlara refakat süreçlerinde bir çevirmene gereksinim duyulmaktadır. Vega Bakırköy Tercüme ofisi olarak 112 farklı dilde noter yeminli bir şekilde sözlü tercüme hizmeti vermekteyiz.

Toplantı Tercümanlığı

Uluslararası iş anlaşmasına sahip olan şirketlerde geziler, resmi açılışlar, konferanslar ve toplantılarda tercüme hizmeti gerekli olabilmektedir. Toplantılar esnasında farklı dillerde konuşan temsilciler zorluk çekebilmekte ve profesyonel bir desteğe gereksinim duyabilmektedirler. Yanlış anlaşılmalardan kaynaklı olarak iş birlikleri bozulabilmekte ve hayal kırıklığı yaşanabilmektedir. Bu durumların yaşanmaması için en iyi yol yanınızda yeminli bir tercüman bulunmasıdır. Bu noktada Vega Bakırköy Tercüme bürosu sizlerin hizmetindedir.

Bakırköy  Sözlü Tercüme Hizmeti

Bakırköy Sözlü çeviri hizmetine ihtiyacınız varsa, taleplerinizi en az 1 gün önceden bizlere belirterek randevu almanız gerekmektedir. Randevuların ihtiyaca göre saatlik veya günlük olarak alınması gerekmektedir. Randevu alınan saat ve tarihte tercüman hazır bir şekilde sizleri bekleyecektir. 05398568825 numaralı telefondan randevu desteği alabilirsiniz.

Sözlü Tercüme Yapan Tercümanlarda Bulunması Gereken Yetenekler
  • Kültürel yetkinlik,
  • İki dilde uzmanlık,
  • Dakiklik,
  • Sözlü iletişim becerileri,
  • Zorlu ve stresli çalışma ile başa çıkabilme yeteneği,
  • Analitik düşünebilme,
  • İyi bir dinleyici olma.

Bakırköy Sözlü Tercüme Fiyatları

Türkiye’deki en seçkin tercüman kadrosuna sahip olan Noter Onaylı Tercüme Ofisi olan Bakırköy Vega Tercüme ofisi Türkiye’deki en uygun sözlü tercüme fiyatını sözlere sunmaktadır. Sözlü çevirilerde alınan hizmete göre fiyat farklılaşmaktadır. Tercümanlar hizmet verdikleri saat başına ücret almaktadırlar. Detaylı bilgi için bize ulaşınız.

sözlü tercüme

Hemen Ara