Loading

Ehliyet Tercümesi

Bakırköy Ehliyet Tercümesi Nedir?

Vega Bakırköy Tercüme Bürosu olarak sizlere sunmakta olduğumuz diğer bir hizmet de “Ehliyet Tercümesi”dir. Ehliyetin tercüme edilmesinin sebebi, ehliyeti almış olduğunuz ülke dışında da araç kullanabilmenizi sağlamasıdır. Yurt dışında araç kullanmak belli bir süre ile sınırlandırılmıştır. Uzun bir süre araç kullanmanız gerekiyorsa noter onayı ve yeminli tercüme yaptırarak ülkenin ilgili makamlarına sunmanız gerekmektedir. Aynı şekilde yurt dışında ikamet eden vatandaşlarımızın da Türkiye’ye kesin dönüş yaptıktan sonra yurt dışından aldıkları ehliyetlerini tercüme ettirerek notere onaylatması ve emniyetten yeni ehliyet alması gerekmektedir. Ehliyet alınan ülke dışında herhangi bir yerde araç kullanabilmek için bu belgenin çevirisi gerekli olmaktadır. Ehliyet tercümesini Bakırköy Vega Tercüme Bürosu olarak en uygun ücretlerle yapmaktayız.

Uluslararası Sürücü Belgesi

Uluslararası Sürücü Belgesi (IDP), Cenevre’de 19 Eylül 1949 tarihinde imzalanmış olan “Uluslararası Karayolu Trafiği” sözleşmesi kapsamında düzenlenmiş olan, vatandaşların yaşadıkları ülke dışında da sorunsuz bir şekilde araç kullanabilmesine olanak veren belgedir.

Ülkemizde bu belgenin düzenlenme yetkisi; 18195 sayılı ve 18. 10. 1983 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanmış olan Trafik Kanunu’nun 38. Maddesi bu kanuna istinaden çıkarılmıştır. 23053 sayılı ve 18. 07.1997 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanmış olan Karayolları Trafik Yönetmeliği’ndeki 80. Maddece Turing ve Otomobil Kurumu’na verilmiştir.

Ehliyet Tercümesi Nerede ve Nasıl Yapılır?

Örneğin ehliyetinizi İngilizce’den Türkçe’ye tercüme ettirecekseniz gerekli olan Vega Bakırköy Tercüme Bürosu”na başvuru yapacak belgeyi tercüme ettirmek ve sonrasında tercümanın yaptığı çevirinin doğru olduğunu beyan etmesidir. Noter tasdiki talep edilen sürücü belgesi için ilk olarak belgenin tercümanlık ofisine çevirtilmesi ve sonrasında anlaşmalı Notere götürülerek belgenin tasdik edilmesi gerekmektedir. Tercümanlık hizmeti ücreti ve Noter tasdik ücreti birbirinden farklıdır.

Noter Onaylı Ehliyet Tercümesi Ücreti

Sürücü belgesi tercümesi hakkında ücret bilgisi almak için

Bakırköy Vega Tercüme Büromuzu buraya tıklayarak ziyaret edebilir veya iletişim kısmını ziyaret ederek telefon ile ulaşabilirsiniz. Bakırköy tercüme ofisi olarak hizmetinizdeyiz.

ehliyet tercumesi Ehliyet Tercümesi

Hemen Ara